جستجو

وبینار

وبینار چیست؟

وبینار یک نشست آنلاین یا ارائه آنلاین است که از طریق اینترنت در یک زمان مشخص و به صورت همزمان برگزار می شود. به عبارت ساده، این یک رویداد آنلاین است که مدرس یا مدرسین را با بینندگان در سراسر جهان مرتبط می کند.
ویژگی اصلی وبینارهای زنده، تعامل یا توانایی بحث، ارسال و دریافت اطلاعات، همزمان با ارائه ی مدرس است.
در زیر ما چند مورد از ویژگی های وبینار، مزایا و حوزه های استفاده را جمع آوری کرده ایم و امیدواریم به شما در درک بهتر وبینار کمک کند.

ویژگی های وبینار

کنفرانس با موضوع یا موضوعات مشخص
اشتراک گذاری فیلم آموزشی و فایل ارائه
امکان گفتگوی متنی کاربر با مدرس
اشتراک گذاری دسک تاپ ارائه دهنده
وایت برد
نظرسنجی و بررسی آنها
ضبط وبینار برای مشاهده ی دوباره

مزایای استفاده از Webinar

وبینارها هم برای مدرس و هم برای کاربران مناسب است. به همین دلیل است که این فرمت هر ساله بیشتر و بیشتر محبوب می شود.
وبینارها برگزاری کنفرانس ها و جلسات را در هر زمان و هر مکان امکان پذیر می کند. هر کس می تواند بدون ترک محل کار یا منزل، در یک سفر کاری یا تعطیلات در یک وبینار شرکت کند.
با استفاده از وبینار میتوان مشکلاتی از قبیل محل برگزاری، پذیرایی و رفت و آمد را حذف کرد و به راحتی فقط با چندین کلیک ماوس یک کنفرانس برگزار کرد.

حوزه های مورد استفاده از وبینار

وبینارها را می توان در کلیه حوزه ها اعم از آموزش رسمی تا کسب و کار و آموزش سازمانی استفاده کرد.
Webinar برای آموزش آنلاین
به عنوان یک مدرس می توانید به مخاطبان گسترده تری از دانشجویان دسترسی داشته باشید، زیرا آنها مجبور نیستند وقت و هزینه خود را صرف سفر و جابجایی کند. شرکت کنندگان می توانند از هرجایی که حضور دارند وارد webinar شما شوند.

همچنین می توانید از هزینه های مربوط به اجاره محل ، پذیرایی و سایر موارد خودداری کنید، که به شما امکان می دهد هزینه کمتری برای این رویداد بپردازید و همچنین شرکت کنندگان بیشتری داشته باشید.

در اصل مشاغل از وبینارها برای آموزش و بروزرسانی اطلاعات کارمندان خود استفاده می کنند. در دنیای پر سرعت امروز، تنها کسانی که از آخرین ابزار تکنولوژی بهره می برند، می توانند موفق شوند.

علاوه بر این، بسیاری از شرکت ها کارمندان پراکنده در سراسر جهان دارند، بنابراین آوردن همه آنها زیر یک سقف بسیار پرهزینه خواهد بود که بهترین راه حل این مشکل استفاده از وبینار می باشد.
امروزه در دنیا شرکت هایی همچون مایکروسافت، اپل، آمازون و در ایران نیز شرکت هایی همچون دیجیکالا، گلرنگ، اسنپ و بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک دیگر از این ابزار کاربردی، بهره می برند .